Kniha návštěv

Datum 04.01.2018

Vložil Jana H.

Titulek Zkušenost se stavební firmou Palis

Odpovědět

Dobrý den, pane Šimku, jakou máte, prosím, zkušenost s firmou Palis? Vybrali jsme z jejich nabídky menší typový dům, který dispozičně přesně odpovídá našim požadavkům - stavbu na klíč. Stavět se bude u Plzně. Případně, doporučil byste jinou kvalitní firmu v této lokalitě? Děkuji.

Datum 05.01.2018

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Zkušenost se stavební firmou Palis

Odpovědět

Jano klidně mi zavolejte, povím více. Palis odvádí dobrou práci.

Datum 20.12.2017

Vložil Pavla P.

Titulek vnitřní omítky ano či ne?

Odpovědět

Dobrý den,
ráda bych věděla Váš názor na vhodnost klasických omítek v domě. Nebo stačí malba na dřevovláknité desky či nějaké tapety? A vyplatí se rekuperace?
Děkuji,
P.

Datum 05.01.2018

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: vnitřní omítky ano či ne?

Odpovědět

Pavlo, v dřevostavbě budete mít na vnitřním líci nejspíše sádrokarton či sádrovláknitou desku. Proto výmalba je zcela dostačující. Otázka na rekuperaci je špatně položená. Je to to samé, jako jestli se vyplatí klimatizace u osobního auta. Můžete koupit auto bez klimy, ale větší pohodlí budete mít s klimou resp. rekuperací v domě. A nemáte-li nyní rozpočet, nechte si udělat alespoň rozvody.

Datum 07.11.2017

Vložil Honza

Titulek Alfahaus

Odpovědět

Dobrý den pane Šimku, máte nějakou zkušenost s firmou Alfahaus a jaký sytém, byste doporučil?
http://www.alfahaus.cz/technologie-domu

Datum 16.12.2017

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Alfahaus

Odpovědět

Ano, dobrá zkušenost s kvalitou. Jestli difůzně otevřený nebo uzavřený- více v článcích na tomto webu. Bohužel u Alfahausu (stejně jako u některých konkurentů) je difůzně otevřená jen stěna, strop vždy difůzně uzavřený (nevím jak teď, platilo před pár lety).

Datum 18.12.2017

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Re: Alfahaus

Odpovědět

I strop je difůzně otevřený, palec nahoru.

Datum 04.07.2017

Vložil Eliska

Titulek podlahove topeni

Odpovědět

Dobry den,
myslite si,ze je nutne podlahove topeni u drebostavby nizkoenergetickeho az pasivniho standardu,pokud planujeme drevene podlahy, nebo staci 2-3 primotopy (jedna se o 55m obyvaku s kuchyni). Budeme mit take krb a aktivni rekuperaci.
Dekuji Vam.
Eliska

Datum 17.08.2017

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: podlahove topeni

Odpovědět

Volba druhu topení (radiátory, podlahovka apod.) nemá žádnou souvislost s nízko nebo pasivním standardem. PENB počítá jednak s obálkou domu ale také s obnovitelností tepelného zdroje. "áčko" tedy můžete mít s tepelným čerpadlem, ale do "béčka" spadnete s elektrokotlem (+krbová kamna) a přitom budete mít stejné skladby obálky domu jako v první variantě s TČ. Závěr: 2-3 přímotopy na tuto plochu jsou racionálně nejlepším řešením.

Datum 04.07.2017

Vložil Viktorie

Titulek Domesi

Odpovědět

Dobry den,
dekuji za Vase stranky. Mohu se Vas zeptat na zkusenosti s Domesi?Doporucil byste je?
A dale bych se rada zeptala,jak dlouho pred stavbou je nutne Vas kontaktovat ke spolupraci,resp. jak dlouho dopredu jste jiz pracovne obsazen.Dekuji Vam.